• Yıllık Bakım Antlaşmasının Önemi


  Asansörlerin oluşturduğu sürtünme sonucunda makine ve asansör hareket halindeyken oluşan yüksek sürtünme sesi, sallama, kabinin oynaması ve katlar arasında bazı bölgelerde kabinin sabit parçalara çarparak ses yapması durumu oldukça tehlikelidir.
 • Asansör Giderleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Birinci katta oturuyorum ama ben asansörü kullanamıyorum çünkü asansör benim katımda değil aşağıda kalıyor müteait ole yapmış ama ben asansör giderlerine katılıyorum kullanamadığım asansörün giderlerine katılmak zorunda mıyım bundan nasıl muaf olabilirim apt 5 katlı ve 5 daireden oluşuyor
 • Asansörle İlgili Bilinmesi Gerekenler


  Asansör, kabin ve koridor çağrı butonları ile hareket alır. Yukarı doğru gitmekte olan bir asansöre binip aşağı katlardan birinin butonuna basılırsa, ya da aşağı gitmekte olan bir asansöre binip yukarı katlardan birinin butonuna basılırsa, gidilecek kata değil asansörün daha önce verilen çağrıyı yanıtlayacağı kata gidilir. Hareket okları ve göstergeler bu yanlışlığı gidermek için konulmaktadır.
 • Her 10 Asansörden 7’si Tehlike Saçıyor


  Son zamanlarda asansör kazalarında meydana gelen artışlar dikkat çekiyor. Medyaya yansıyan haberlere göre, yalnızca eylül ayında meydana gelen asansör kazalarında, ikisi çocuk üç kişi yaşamını yitirdi, on kişi ise yaralandı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu Sekreteri Ercüment Ş. Çervatoğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bu kazaların önlenmesi için bina yöneticilerinin ve belediyelerin asansörlerin bakım ve kontrollerini düzenli olarak yaptırmakla sorumlu olduğuna dikkat çekti.
X